Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
  • 68 421
  • 13 254

Program II

Proponowany program II Bieszczadzkiego Trzeźwego Wesela – Myczkowce 2018

 

Piątek 24.08.2018

 17.00 – Recepcja

18.00 –  Kolacja

19.00 – Msza święta z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla rodzin i małżeństw przeżywających różne trudności i problemy

20.00 – Radosny wieczór małżeński i rodzinny

             Wprowadzenie w klimat bieszczadzki – fauna i flora“- Edward Marszałek RDLP w Krośnie

                 Posadzenie “Dębu Niepodległości” na pamiątkę rocznicy 100 – lecia odzyskania niepodległości

21.00 – Apel Jasnogórski

 

Sobota 25.08.2018

8.00 – Śniadanie

9.00 – Recepcja

10.00 – Powitanie, zawiązanie wspólnoty

11.00 – Konferencja – „Miłość i trzeźwość – wyzwanie dla odważnych” – ks. Prałat Władysław Zązel, ks. Wojciech Ignasiak

Świadectwa dorosłych i małżeństw z Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Świadectwa małżeństw które miały wesele bezalkoholowe

12.00 – Przerwa – kawa, herbata, ciasteczko

12.30 – Konferencja – „ Rodzina wobec współczesnych uzależnień (alkohol, narkotyki i inne uzależnienia) – redukcja szkód wynikających ze spożywania alkoholu” – Marzena i Jacek Olearnikowie

14.00 – obiad – odpoczynek – czas dla małżonków

15.00 – Konferencja – „Budowanie autorytetu rodziców, dobre wzajemne relacje w rodzinie najlepszą ochroną przed uzależnieniami”- o. dr Wiesław Krupiński SJ

15.45 – Słodki poczęstunek – kawa, herbata, słodycze.

16.15 – Dyskusja Panelowa – „Abstynencja jako wyraz wolności wewnętrznej – droga do prawdziwego szczęścia i miłości

17.30 – Możliwość spowiedzi, przygotowanie do Eucharystii

18.00 Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp Jana Wątroby z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich w obecności Świętych Jana Pawła II, Siostry Faustyny i Ojca Pio.

19.15 – Uroczysty przemarsz z orkiestrą do sali balowej

19.30 – Bezalkoholowy bal weselny prowadzony przez zawodowych wodzirejów.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i rozdanie nagród wszystkim dzieciom, które będą brały udział w konkursie.

Koncert zespołu „Światło Uwielbienia”

 

Sobotni program dla dzieci i młodzieży

11.0014.00 Część I

              W krainie przygód i niespodzianek – gry, zabawy, konkursy, upominki i nagrody oraz konkurs   plastyczny na temat:

 „Kochająca rodzina to raj dla dzieci

               Warsztaty muzyczno wokalne prowadzone przez zespół „Światło Uwielbienia”.

               Warsztaty taneczne prowadzone przez wodzirejów.

15.3017.30  Część II

               Warsztaty muzyczno wokalne prowadzone przez zespół „Światło Uwielbienia”.

               Warsztaty taneczne prowadzone przez wodzirejów.

 

Niedziela 26.08.2018

9.00Msza święta

10.00 – Śniadanie

11.00 – Możliwość indywidualnego zwiedzania Ogrodu Biblijnego, Parku Miniatur, Zwierzyńca i innych atrakcji.

 Rodzinne świętowanie niedzieli

Serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny

 

Nasi Goście:

  1. Ksiądz Prałat Władysław Zązel – Propagator nurtów trzeźwościowych. Jest inicjatorem i duszpasterzem spotkań Wesela Wesel – Ogólnopolskich Spotkań Małżeństw, które miały i propagują bezalkoholowe przyjęcia weselne. Były Duszpasterz Trzeźwości i Kapelanem Klubów Abstynenckich Diecezji Bielsko-Żywieckiej, członek Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski. Ks. Władysław Zązel to niewątpliwie jeden z czołowych twórców kultury trzeźwości na przełomie XX i XXI wieku. Stworzył na wskroś nowatorską metodę krzewienia kultury trzeźwości. Metoda księdza Zązla polega na integracji ideału trzeźwości z kulturą lokalnej (regionalnej) społeczności, zwłaszcza poprzez nową formę masowej rozrywki, eksponującej osobowość każdego z jej uczestników, stawiającej na ich intelekt, zaangażowanie i samoorganizację, co promuje trzeźwych uczestników. Uczestnik rozrywki według tej koncepcji zmienia swą rolę z odbiorcy na twórcę kultury masowej.
  2. ks. Wojciech Ignasiak – Moderator Ośrodka profilaktyczno-szkoleniowego im. ks. F. Blachnickiego w Katowicach, wieloletni kapelan ośrodka odwykowego w Gorzycach, opiekun katowickich spotkań dla osób w kryzysie małżeńskim, terapeuta, opiekun Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”, pracuje z osobami w kryzysie życiowym, osobami uzależnionymi i członkami  ich rodzin. Wodzirej zabaw i wesel bezalkoholowych.
  3. Mgr Marzena Olearnik – prelegent, psycholog, terapeuta uzależnień, biegły sądowy z zakresu psychologii klinicznej i uzależnień przy Sądzie Okręgowym w Przemyślu. Pracuje w Wojewódzkim Podkarpackim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. E. Brzezickiego w Żurawicy w Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w zespole interwencji kryzysowej, z osobami uzależnionymi od alkoholu i ich rodzinami, oraz z osobami uwikłanymi w przemoc w rodzinie. W ramach posiadanych kompetencji zawodowych ukończyła szkolenia rekomendowane przez PARPA potwierdzone certyfikatem specjalisty psychoterapii uzależnień, jak również specjalizację z zakresu psychologii klinicznej.
  4. Mgr Jacek Olearnik – prelegent, wykształcenie wyższe socjologia, certyfikowany instruktor terapii uzależnień. Terapeuta Poradni dla osób Uzależnionych i Współuzależnionych od Alkoholu Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy. Absolwent Studium Pomocy Psychologicznej. Ukończone liczne szkolenia z zakresu problematyki uzależnień. Wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi od alkoholu.
  5. o. dr Wiesław Krupiński SJ – Doktor teologii, znany rekolekcjonista, autor książek oraz artykułów. Pracował w duszpasterstwie parafialnym służąc pomocą różnym grupom duszpasterskim. W Czechowicach założył przy współudziale wielu osób dobrej woli Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio o zasięgu ogólnokrajowym. Pracował jako rekolekcjonista w parafiach polskich i zagranicznych, głosił rekolekcje dla sióstr zakonnych, grup modlitewnych, prowadził rekolekcje św. Ignacego (Ćwiczenia Duchowne) i dni skupienia dla młodzieży i starszych; był i jest kierownikiem duchowym wielu osób. Pracował wśród Polonii w Grecji, a ostatnio w Chicago. Z Chicago przybył do Nowego Sącza, gdzie pragnie służyć w miarę sił i zdrowia tym, do których go Bóg posłał.
  6. Edward Marszałek mgr prawa, dr n. leśnych. Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Ratownik ochotnik w Grupie Bieszczadzkiej GOPR i redaktor naczelny „Echa Połonin”, kwartalnika ratowników bieszczadzkich, przewodnik beskidzki, członek Rady Programowej dwutygodnika „Las Polski”, członek honorowy Speleoklubu Beskidzkiego, członek PTL i SITLiD. Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Dębina” w Krościenku Wyżnym i redaktor naczelny miesięcznika „Dębina”. Autor i redaktor kilkunastu publikacji książkowych. Laureat m.in.: nagrody im. Dyrektora Adama Loreta przyznanej przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych za publikacje promujące leśnictwo (2005), głównej nagrody w Turnieju Jednego Wiersza na Ogólnopolskim Festiwalu „Bieszczadzkie Anioły” w 2003 roku, nagrody Podkarpacki Dziennikarz Roku 2004 za cykl artykułów w kwartalniku „Echo Połonin”, nagród w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Amatorskiej Leśników w Gołuchowie, tytułu „Leśnik Roku 2006” nadanego przez kapitułę „Przeglądu Leśniczego” w Poznaniu.
  7. Sławomir Jakubiec, Beata Hermaszewska – Wodzirejowie, osoby o bardzo dużym doświadczeniu w prowadzeniu zabaw, bali, wesel szczególnie specjalizują się w prowadzeniu imprez bezalkoholowych. Organizują warsztaty taneczne, cykliczne warsztaty z tańca uwielbienia w ramach Diecezjalnej Diakonii Muzycznej w Przemyślu.
  8. Zespół Muzyczny „Światło Uwielbienia” – zespół muzyczny złożony z absolwentów i uczniów Szkół Muzycznych w Krośnie pod dyrekcją Wiktora Lorensa – studenta dyrygentury na Akademii Muzycznej w Krakowie. Prowadzącym zespół jest Paweł Mazur. Opiekunem duchowym zespołu jest ks. Piotr Leja. Zespół ma w swoim dorobku wiele koncertów dla społeczności lokalnej, koncertów charytatywnych, nagranie płyty z kolędami i w tym czasie uruchomił swój profil na kanale youtube. Kliknij w logo zespołu.