Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
  • 86 358
  • 19 038

Podziękowanie

Niech będą dzięki Bogu Wszechmogącemu

i Królowej Matce Pięknej Miłości

za 

III Bieszczadzkie Trzeźwe Wesele 

w Ośrodku Caritas w Myczkowcach

Dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie


 

                                                                                                                      Łomża, dnia 23 sierpnia 2019 roku

Drodzy Bracia Kapłani! Umiłowani w Chrystusie Panu! Drodzy Uczestnicy III Bieszczadzkiego Trzeźwego Wesela!

Sierpniową mapę naszej Ojczyzny rozświetlają liczne punkty abstynenckich i trzeźwościowych wydarzeń. Można porównać je do jasnych gwiazd, które wskazują drogę żeglarzom płynącym po wzburzonym morzu. Jednym z tych świetlanych punktów jest Ośrodek Caritasu w Myczkowcach, w którym to już po raz trzeci odbywa się Bieszczadzkie Trzeźwe Wesele.

Wasze spotkanie, któremu patronuje Królowa Matka Pięknej Miłości, przepełnione jest prawdziwą radością. Płynie ona przede wszystkim z odpowiedzialnej miłości małżonków, którzy już u startu wspólnego życia postanowili budować je na fundamencie trzeźwości. To piękny i bardzo potrzebny przykład. Promowanie przez Was zdrowego, trzeźwego i odpowiedzialnego stylu życia, jest pozytywną odpowiedzią na powszechną w naszej Ojczyźnie modę upijania się przy każdej nadarzającej się okazji, zwłaszcza podczas uroczystości tak ważnych, jak zawarcie sakramentu małżeństwa i towarzyszące mu wesele. Dlatego wyrażam radość, że taka inicjatywa jak Bieszczadzkie Trzeźwe Wesele jest organizowana i rozwija się przy wsparciu tak licznych instytucji.

Zachęcam Was do angażowania się w realizację zadań Narodowego Programu Trzeźwości, który proklamowaliśmy w roku stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Musimy jednoczyć swoje siły, wspierać się wzajemnie, dzielić doświadczeniami, bo sprawa jest naprawdę ważna. Mamy ogromną szansę, aby jako naród wydobyć się z wewnętrznej niewoli uzależnień, zwłaszcza pijaństwa i alkoholizmu. Od nas zależy, czy ją wykorzystamy. Prośmy gorąco Maryję, Królową Polski, aby pomogła wszystkim Polakom zdać na nowo egzamin z wolności.

Dziękuję serdecznie Organizatorom, ks. dyrektorowi Ośrodka Caritas w Myczkowcach Bogdanowi Janikowi, Państwu Teresie i Piotrowi Mazurom, Stowarzyszeniu Wesele Wesel, wszystkim organizacjom i instytucjom samorządowym i wojewódzkim, które wsparły tę inicjatywę. Dziękuję mediom, które nagłośniły to wydarzenie.

Dziękuję wielkiemu przyjacielowi środowisk trzeźwościowych biskupowi rzeszowskiemu Janowi Wątrobie.

Niech to spotkanie przyniesie jak najpiękniejsze owoce w życiu każdego z uczestników, w życiu społeczności lokalnej i całego naszego narodu.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami i pasterskim błogosławieństwem.

 

Bp Tadeusz Bronakowski

Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości

i Osób Uzależnionych